Dieta na masę a dieta redukcyjna – różnice

http://uczulenia.com.pl regał do biura

Gdy słyszymy słowo dieta, to większość z nas błyskawicznie ma przed oczami wychudzone osoby, zbliżające się do anoreksji i ogromne wyrzeczenia. Nic z tych rzeczy. Równie dobrze za dietę można uznać ogromne i kaloryczne posiłki, które pomagają budować masę mięśniową. Jakie są główne różnice? Oczywiście kluczowa jest liczba kalorii spożywanych dziennie, które powinny być dopasowane nie tylko do wzrostu i masy ciała jaką chcemy osiągnąć, ale także do stylu życia.

Oczywiście, da się schudnąć pracując za biurkiem i nie ćwicząc, ale lepiej dietę łączyć z ćwiczeniami fizycznymi. Z kolei żeby tkanka tłuszczowa przemieniała się w mięśnie i siłę, to regularna aktywność fizyczna jest niezbędna. Różnią się także produkty, które jemy w obu przypadkach. Podczas diety redukcyjnej staramy się jeść takie rzeczy, które pozwalają nie odczuwać głodu, ale jednocześnie nie są zanadto kaloryczne.

choroby nerwu wzrokowego

Dlatego też na przykład orzechy są doskonałym dodatkiem, ale tylko w ograniczonej ilości. Kalorie trzeba liczyć skrupulatnie i sensownie, a dodatkowo rozkładać posiłki na kilka partii. Z kolei w przypadku diety na masę wiele kalorycznych, pełnych węglowodanów dań jest wręcz wskazanych, dlatego też nie unika się smażonego mięsa czy też białego ryżu. Najlepiej podczas układania diety skontaktować się ze specjalistą z zakresu żywienia.

On pomoże nam ustawić optymalną dietę, a przy tym wybierze produkty, które lubimy. Dzięki dobrze ustawionemu jadłospisowi proces tracenia lub też przybierania na wadze będzie systematyczny i trwały, bez nagłych skoków i efektów jojo.