Dieta redukcyjna czyli co jeść, gdy chcemy schudnąć

Gemed

Gdy chcemy tracić zbędne kilogramy i pozbyć się tkanki tłuszczowej, to powinniśmy pomyśleć o diecie redukcyjnej. Dobrze rozpisany jadłospis sprawi, że masa naszego ciała spadnie, nawet w przypadku braku aktywności fizycznej.

regał do biura

Co powinniśmy jeść, aby dieta zadziałała? Przede wszystkim na początek warto zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak dieta idealna i uniwersalna. Każda powinna być osobno dostosowywana do danej osoby, do jej nawyków żywieniowych, codziennego zapotrzebowania na energię i do masy ciała.

Przy diecie redukcyjnej warto jeść produkty mało kaloryczne, ale bogate w wartości odżywcze, a jednocześnie pomagające zaspokoić głód. Dlatego powinno się zrezygnować z przekąsek w postaci chipsów czy słonych paluszków na rzecz owoców i warzyw do przegryzania.

Ważne jest gotowanie dań, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym i odpowiednie dopasowanie poszczególnych wartości do danego posiłku. Śniadanie to duża zawartość węglowodanów, a z kolei kolacja powinna być niskokaloryczna i lekka.

Odpowiednie rozłożenie posiłków i regularne jedzenie jest kluczowe przy procesie chudnięcia. Przy układaniu diety warto wykorzystać pomoc osoby związanej z prawidłowym żywieniem.

Taki specjalista powinien z łatwością rozpisać dla nas codzienne menu, które pomoże nam zredukować masę ciała i osiągnąć upragnione efekty. To kwestia odpowiedniego zbalansowania węglowodanów, cukrów, białek i tłuszczy, która nam może sprawiać ogromne trudności, a z którymi doświadczony dietetyk poradzi sobie błyskawicznie.