Najważniejsze rzeczy przed treningiem

https://modo24.pl/stojaki-na-wino

Nowy rok to nowe postanowienia i dla wielu chęć powrotu na siłownię czy też dopiero początku przygody z ćwiczeniami fizycznymi. Aby jednak osiągać dobre rezultaty, trzeba się do ćwiczeń przygotować i ogarnąć kilka najważniejszych przed treningowych rzeczy. Jakich? Kluczowy jest plan ćwiczeń.

Co chcemy osiągnąć? Wyrzeźbić swoje ciało na modłę greckiego herosa czy raczej celujemy w kierunku siły godnej strongmana? Od tego, oraz częstotliwości z jaką zamierzamy pojawiać się na siłowni, zależy nasz plan. Dlatego powinniśmy go dokładnie rozpisać wraz z początkiem ćwiczeń i w ten sposób regularnie mierzyć efekty naszej aktywności fizycznej. Odpowiednio rozpisany plan to połowa sukcesu i warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego w kwestiach siłowni.

Ważne jest wybranie siłowni pod kątem tego, co chcemy na niej osiągnąć. Siłownie różnią się między sobą wyposażeniem i nie zawsze da się wykonać wszystkie ćwiczenia, które mamy w planie. Dlatego gdy już rozpiszemy nasz terminarz poszczególnych aktywności, to sprawdźmy, czy na wybranej przez nas siłowni jesteśmy w stanie wprowadzić nasze założenia w życie.

Kluczowe jest także odpowiednie odżywianie. Jeśli chcemy zacząć ćwiczyć i osiągać zadowalające rezultaty, to warto od razu rozpisać sobie jadłospis. Jeśli się na tym nie znamy, to warto poprosić o pomoc specjalistę od spraw żywieniowych – sami będziecie zaskoczeni, jak duży wpływ może mieć menu na Wasze fizyczne osiągi.

To szczególnie ważne, gdy chcemy ćwiczenia przełożyć na budowanie sylwetki.