Popołudniowy trening i jedzenie przed nim

suplementy diety https://modo24.pl/regaly-ze-skrzynek

Samo jedzenie przed treningiem często się lekceważy. Wiele osób wybiera ćwiczenie na czczo, co jest ogromnym błędem, bo naszemu organizmowi brakuje energii, która mogłaby dodatkowo pobudzać mięśnie do pracy. Dlatego też warto pomyśleć o odpowiednim posiłku, który pomoże budować odpowiedni wyniki podczas treningów. Co zjeść, gdy ćwiczymy popołudniu? Kluczowy dla przed treningowych posiłków jest oczywiście indeks glikemiczny.

Im niższy, tym lepiej dla nas. Chodzi o to, aby nie dopuścić do sporych wahań cukru w naszym organizmie, a jednocześnie zyskać energię na dłuższy czas. Dlatego też kluczowym składnikiem przed treningowego jedzenia są węglowodany, ze wskazaniem na te złożone. W kwestii treningów kluczowe jest śniadanie.

To wtedy powinniśmy naładować akumulatory na cały dzień, choć nie przesadzać z kaloriami. Owsianka czy jogurt naturalny połączony z owocami to genialny wybór. Gdy już rano dostarczymy sporo węglowodanów, to po południu nie powinniśmy doprowadzić do ich nadmiaru. Wystarczy coś lekkiego i niekoniecznie kalorycznego.

W zasadzie dwie/trzy kromki chleba z dżemem czy też maseł orzechowym są optymalnym rozwiązaniem, aby popołudniowe trenowanie było maksymalnie efektywne. Doskonały plan żywienia może pomóc Ci ustalić specjalista żywieniowy. Oczywiście, wraz z poradami jesteśmy w stanie sensownie rozplanować posiłki i poszczególne składniki, ale jeśli chcesz na poważnie zacząć ćwiczyć i błyskawicznie osiągać rezultaty, to pomoc dietetyka jest wskazana. Za relatywnie niewielką kwotę może osiągnąć zadowalające wyniki.