Śniadanie przed treningiem czyli co zjeść, żeby efektywnie ćwiczyć rano

http://suplementydiety.net/ Regały drewniane

Wielu uważa, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie można go lekceważyć. Na pewno jest to prawdziwe stwierdzenie dla osób, które regularnie rano trenują i jedzą przed tym tylko jeden posiłek. To on musi dać im energię nie tylko na poranne ćwiczenia, ale też na w zasadzie całe przedpołudnie.

Jakie składniki zatem powinniśmy włączyć do porannego jadłospisu, aby ćwiczenia „o świcie” były maksymalnie efektywne i przynosiły doskonałe rezultaty? Przed treningiem najważniejszym elementem są węglowodany, zarówno proste jak i złożone. To one dostarczają ludzkiemu organizmowi najwięcej energii i pozwalają skumulować siły na trening. Jednocześnie organizm dłużej je trawi, przez co mamy wystarczającą ilość energii na dłuższy czas, co pozwala na bardziej wyczerpujący i wycieńczający trening.

Co zatem zjeść? Pożywienie z niskim indeksem glikemicznym, takie jak połączenie orzechów z jogurtem naturalnym. Dobrze także zjeść trochę owoców takich jak maliny czy jeżyny, których IG nie przekracza 25. Jeśli nie chcemy jeść całych orzechów, to możemy wykorzystać masło orzechowe, które także powinno spisać się doskonale.

Pamiętajmy przy tym, że bakalie są mocno kaloryczne i jedna garstka w zasadzie wystarczy – 100g orzechów to około 600 kalorii. Ograniczyć przy śniadaniu należy natomiast cukry proste – nie powinny one przekraczać 10% składu porannego posiłku. Powinna to być dawka w zasadzie minimalna, która pobudzi mózg do działania na poranne godziny.