Trenowanie a dieta, czyli co zjeść przed porannym i popołudniowym treningiem

Profesjonalne szkolenia ciągłe farmaceutów stacjonarnie protetyka

Gdy zaczynacie na poważnie ćwiczyć, to głównie zwracacie uwagę na wybór siłowni czy też profesjonalnego sprzętu. Później rozpisywany jest plan ćwiczeń i inne szczegółowe elementy. Wielu z nas, początkujących sportowców-amatorów zapomina jednak w tym wszystkim o racjonalnej diecie, która także może być kluczowa dla efektów ćwiczeń. Warto jednak wiedzieć, jakie produkty idealnie sprawdzą się przed porannymi i popołudniowymi treningami oraz zapewnią nam energię niezbędną do pokonywania kolejnych fizycznych barier.

Kluczowy przed ćwiczeniami jest indeks glikemiczny, który docelowo nie powinien przekraczać liczby 30. Dzięki temu uda się osiągnąć tak zwanej cukrowej huśtawki, a nasz organizm nie będzie odczuwał dziwnych skoków energii związanych z ubywaniem cukrów. Węglowodany są trawione znacznie dłużej i dostarczają energii na dłuższy czas, dlatego to one powinny być kluczowym elementem przed treningowych dań – zarówno proste, jak i złożone. Co zjeść na śniadanie? Owsianka i jogurt naturalny to doskonały wybór.

Jeśli sam jogurt to dla nas za mało, to można wymieszać go z orzechami. To dwa produkty z niskim indeksem glikemicznym, a więc doskonałe na rozruszanie organizmu przed treningiem. Jednocześnie warto pamiętać o wysokiej kaloryczności orzechów – 100 gram to prawie 700 kcal, dlatego nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Z kolei w kwestii popołudniowych dań nie powinniśmy przesadzać z ilością – węglowodanami powinniśmy naładować się rano, a po południu tylko uzupełnić ich poziom, np.

kromką chleba z masłem orzechowym.